Laster Arrangementer

Kaffe og litt kunst: Omvisning i “Tilbakeblikk”

Nettside (2)

02. oktober kl.13:00 - 14:00

 Velkommen til en ny runde kaffe og litt kunst! Denne torsdagen blir det en omvisning i den retrospektive Elisabeth Balstad-utstillinga “Tilbakeblikk”.  

Balstad (f. 1938) var en viktig aktør i Namdal Kunstgruppe på midten av 1970-tallet, og engasjerte seg tidlig i kampen for bedring av kunstnernes kår og muligheter i distriktene. I 2020 la Balstad ned penselen, men har beholdt sitt engasjementet for kunsten og dens rolle i samfunnet. 

I denne utstillingen tar vi et tilbakeblikk på et mer enn 50 år langt kunstnerskap. Balstad kombinerer figurativt og nonfigurativt formspråk i sine malerier, som tematisk ofte kretser rundt mennesket og dets plass i en større sammenheng; det vi er født inn i, naturen og det vi skaper i relasjon til dette. 

Omvisningen er gratis, og varer i ca. 40 min. Kunstmuseet byr på kaffe.  

Tidspunkt: 2. oktober 2025